Metoda TOMATISA® stymuluje mózg muzyką i głosem

Zapraszam na stymulację neurosensoryczną. Placówka posiada licencję i certyfikat TOMATIS DÉVELOPPEMENT S.A. z siedzibą w Luksemburgu. Terapie przygotowuje mgr Agnieszka Rykaczewska - konsultant poziomu 4 Metody Tomatisa®.

Tomatis Développement S.A  potwierdza, że placówka w Gdyni wyposażona jest w certyfikowany sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny a Agnieszka Rykaczewska jest konsultantem wykształconym i licencjonowanym przez Tomatis Développement S.A w Luksemburgu. Tylko licencjonowani terapeuci i specjaliści, przeszkoleni przez Centrum Tomatisa ® w Luksemburgu, mają prawo używać znaków handlowych Tomatis Développement oraz certyfikowanego sprzętu cyfrowego. Sprzęt produkowany i programowany przez Centrum Tomatisa ® daje gwarancję niezawodności i wysokiej skuteczności terapii i treningów słuchowych. Nie jest on dostępny na wolnym rynku, korzystać z niego mogą tylko i wyłącznie terapeuci i konsultanci, którzy przeszli specjalistyczne cykle szkoleń i treningów.

 

UŻYWANIE LOGO TOMATISA PRZEZ TERAPEUTĘ JEST GWARANCJĄ:

SKUTECZNOŚCI

Użytkowany przez niego sprzęt wiernie odtwarza Efekt TOMATISA.

BEZPIECZEŃSTWA

Wykorzystywane przez niego urządzenia są nieinwazyjne i bezpieczne.

PROFESJONALIZMU

Przeszedł on szeroki zakres szkoleń i doskonale opanował zasady użytkowania urządzeń.

INNOWACYJNOŚCI

Ma on dostęp do urządzeń najnowszej generacji, wykorzystujących postęp technologiczny.

METODA TOMATISA® – SŁUCHOWA STYMULACJA NEUROSENSORYCZNA 

Rewolucyjny, nowoczesny i wyjątkowy trening, którego skuteczność została dowiedziona naukowo. Pomaga podnosić uwagę słuchową – dzięki której uczymy się i poznajemy świat. Podnosi koncentrację, ułatwia naukę, redukuje stres.

Prawidłowe słyszenie to jedna z najważniejszych funkcji człowieka. Powtarzane seanse słuchowe (za pomocą specjalnych słuchawek) pomagają szybko nauczyć mózg oraz ucho prawidłowej analizy dźwięków. Realnie wspomagają rozwój mowy – zarówno w zakresie języka ojczystego, jak i języków obcych. Pomagają odzyskać emocjonalną równowagę, lepiej się koncentrować oraz komunikować z innymi.

Metoda Tomatisa® jest techniką dźwiękowej stymulacji neurosensorycznej. Dźwięk jest przekazywany przez przewodnictwo kostne, przy pomocy wibracji wywieranej w górnej części czaszki oraz poprzez przewodnictwo powietrzne, przechodząc przez kanał uszny. Wszystko dzieje się za pomocą tzw. „elektronicznego ucha”. Efekt Tomatisa® zostaje uzyskany przez podwójny mechanizm kontrastu percepcji dźwięku mający „zaskoczyć” ucho.

Zaleca się od 3 do 6 sesji (w zależności od problemu) - etapy terapii. Jedna sesja trwa od 40 do 80 minut dziennie przez 10 - 14 dni. Po każdej sesji następuje okres integracji, w trakcie którego pacjent nie odbywa seansów : w ten sposób upływają 3 lub 4 tygodnie przerwy między 1 i 2 etapem oraz 1,5 - 2 miesiące między 2 i 3 etapem terapii. 3 - 4 miesięce między 3 i 4 etapem.

Dzieciom do lat 13 podczas sesji Tomatis musi towarzyszyć opiekun dorosły.

 

Metoda ma zastosowanie u osób, u których stwierdza się zaburzenia uwagi słuchowej.

Trening słuchowy metodą TOMATISA ® stosowany jest: 

 - dla dzieci z problemami szkolnymi,

 - przy dyslekcji dysgrafii, dyskalkulii,

 - przy zaburzeniu koncentracji i uwagi,

 - w nadwrażliwości słuchowej,

 - dysfunkcji związane z motoryką dużą i małą,

 - słabej koordynacji ruchowej,

 - trudności z utrzymaniem równowagi (np. jazda na rowerze),

 - ADHD,

 - w logopedii,

- w zaburzeniach płynności mowy - jąkanie,

 - przy autyzmie, zespole Aspergera.

 

Można dobrze słyszeć, ale źle słuchać

Czasami brzmienie informacji jest dobrze słyszane, ale źle zanalizowane na płaszczyźnie emocjonalnej. Mózg broni się budując bariery, które mogą sprzyjać rozwojowi różnego rodzaju zaburzeń.

Metoda TOMATISA stymuluje mózg

Odbywa się wielokrotnie powtarzane seanse słuchowe przy użyciu urządzeń stworzonych specjalnie do stymulowania mózgu i stopniowego wspomagania go w analizowaniu informacji dźwiękowej.

 

PROGRAM SŁUCHOWY REALIZOWANY JEST W DOMU PO WYPOŻYCZENIU SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTUCENNIK:

Konsultacje: 500 zł

Test uwagi słuchowej: 500 zł

Test uwagi słuchowej pomiędzy etapami programu słuchowego: 100 zł

Metoda TOMASTISA ® : 2000 zł - cena za 1 etap (przy wypożyczeniu sprzętu do domu pobierana jest kaucja zwrotna w kwocie 500 zł)

Nagranie głosu matki: 100 zł


Forma płatności: gotówka, przedpłata na konto, blik (przelew na telefon).